Wernisaż wystawy malarstwa Marii Michalskiej 'Z północy na południe'

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Filia nr 1 (ul. Pomorska 11), zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marii Michalskiej „Z północy na południe”.

Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 18:00.

Wystawę można oglądać do 1 do 30 kwietnia, w godzinach otwarcia placówki.

Krótko o autorce:

Maria Michalska od urodzenia jest mieszkanką Rumi. Należy do Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat” w Rumi. Bierze czynny udział we wszystkich działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie- plenerach, wystawach, akcjach charytatywnych. Miała kilkanaście wystaw zbiorowych a obecna wystawa jest jej piątą indywidualną.

Malowanie to wielka pasja artystki, każdą wolną chwilę spędza w swojej pracowni. Warsztat doskonaliła na kursach malarstwa i rysunku w Studium Sztuki ZNAK, w Gdańsku i Pracowni Malarstwa „AKT”, w Rumi. Najczęściej maluje martwe natury i pejzaże. Inspiracje czerpie z natury i pięknych okolic- rozległe pola, wzgórza morenowe i bliskość morza, to tematy ciągle obecne w pracach malarki.

Krótko o wystawie:

„Z północy na południe” to pejzaże realistyczne, malowane najczęściej w plenerze przy użyciu szpachli, gdzie kolor i faktura odgrywa role dominującą. W obrazach widać zamiłowanie do stosowania kontrastów nie tylko kolorystycznych, ale również fakturowych. Spokój i ciszę przyrody uzupełnia często dynamika pociągnięć szpachli. Dzięki tym zabiegom oglądać możemy wystawę różnorodną tematycznie i stylistycznie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×