Wernisaż wystawy malarstwa Marii Michalskiej 'Z północy na południe'

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Filia nr 1 (ul. Pomorska 11), zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marii Michalskiej „Z północy na południe”.

Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 18:00.

Wystawę można oglądać do 1 do 30 kwietnia, w godzinach otwarcia placówki.

Krótko o autorce:

Maria Michalska od urodzenia jest mieszkanką Rumi. Należy do Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat” w Rumi. Bierze czynny udział we wszystkich działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie- plenerach, wystawach, akcjach charytatywnych. Miała kilkanaście wystaw zbiorowych a obecna wystawa jest jej piątą indywidualną.

Malowanie to wielka pasja artystki, każdą wolną chwilę spędza w swojej pracowni. Warsztat doskonaliła na kursach malarstwa i rysunku w Studium Sztuki ZNAK, w Gdańsku i Pracowni Malarstwa „AKT”, w Rumi. Najczęściej maluje martwe natury i pejzaże. Inspiracje czerpie z natury i pięknych okolic- rozległe pola, wzgórza morenowe i bliskość morza, to tematy ciągle obecne w pracach malarki.

Krótko o wystawie:

„Z północy na południe” to pejzaże realistyczne, malowane najczęściej w plenerze przy użyciu szpachli, gdzie kolor i faktura odgrywa role dominującą. W obrazach widać zamiłowanie do stosowania kontrastów nie tylko kolorystycznych, ale również fakturowych. Spokój i ciszę przyrody uzupełnia często dynamika pociągnięć szpachli. Dzięki tym zabiegom oglądać możemy wystawę różnorodną tematycznie i stylistycznie.

Czerwiec 2017

iopla