Spotkanie podróżnicze z Wiesławą i Krzysztofem Rudź w Filii nr 1

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Filia nr 1 (ul. Pomorska 11), zaprasza 18 października o godzinie 18:00 na spotkanie podróżnicze z Wiesławą i Krzysztofem Rudź.

Rumianie wybrali się w podróż śladami polskich emigrantów, którzy na statku MS Chrobry, w 1939 roku, wypłynęli w poszukiwaniu lepszego życia za ocean. Po miesięcznym rejsie przez Atlantyk, kolejne osiem miesięcy spędzili na motorach i przejechali ponad 20000 km przez Argentynę, Chile, Urugwaj, Paragwaj i Boliwię.

Kilka słów od podróżników:

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo jak wytrzymać z własnym mężem 8 miesięcy w podróży motocyklowej? Jak naprawić motor na pustkowiu Patagonii? Jak upiec mięso wołowe, by nie było twarde? Jak rozmawiać po hiszpańsku, by być zrozumianym przez Argentyńczyka? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas tego spotkania.

Opowiemy o dwudziestu tysiącach kilometrów, które pokonaliśmy po drogach i bezdrożach Ameryki Południowej. Oczywiście podróżować może każdy, ale podróże motocyklem wymagają dużej siły charakteru, zwłaszcza jeśli są to motocykle „pełnoletnie”, a budżet wyprawy jest „ekonomiczny”.

Podróż inspirowana była historią polskich emigrantów, którzy wypłynęli z Gdyni do Argentyny, w 1939 roku na transatlantyku MS Chrobry. Podczas spotkania dowiecie się również czy nasze poszukiwania potomków emigrantów się udały i do jakich egzotycznych miejsc trafiliśmy.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

18. 10. 2017, godz. 18:00, Filia nr 1 MBP, Rumia ul. Pomorska 11

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×