Wystawa fotografii Krzysztofa Lipskiego

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11) zaprasza 6 czerwca o godz. 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Lipskiego. Wystawę będzie można oglądać do 31 lipca br. w godzinach otwarcia placówki.

Autor o sobie:

Zafascynowanie fotografią jest u mnie obciążeniem dziedzicznym. Wśród pamiątek po moim dziadku, Kazimierzu Rosińskim, który w latach 30-tych prowadził punkt fotograficzny, odnajdywałem przede wszystkim zdjęcia, negatywy i wyposażenie ciemni fotograficznej. Z niego korzystałem zresztą, wywołując pierwsze czarno - białe negatywy i odbitki.

Dziś sprzęt jest inny, ale pasja i zamiłowanie do fotografii odartej z koloru pozostało. Stąd też te prace... oddające mój sposób postrzegania świata - pełnego wyrazistości, kontrastów, niekiedy zatracania się w mroku i przeszłości.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!