Filtr
 • Urodziny Floriana Ceynowy

  4 maja przypadają 198. urodziny Floriana Stanisława Ceynowy – patrona rumskiej biblioteki publicznej. Z tej okazji 8 maja (piątek) w godz. 10.00-13.00 Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi przygotowała cykl lekcji bibliotecznych „Życie i twórczość Floriana Ceynowy”.  Poprowadzi je Roman Drzeżdżon, na co dzień związany z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubko-Pomorskiej. Nabór na zajecia jest już zakończony.

 • OGÓLNOPOLSKA „NOC BIBLIOTEK” W STACJI KULTURA W RUMI!

  W sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 do świtu odbędzie się pierwsza- ogólnopolska Noc Bibliotek – pełna atrakcji, wieczorno-nocna impreza promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. W akcję włączyła się również Stacja Kultura- siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

 • Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem - w ramach projektu DKK

  W środę, 27 maja 2015 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia) na spotkanie autorskie z cenionym pisarzem Jackiem Dehnelem. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki i ma charakter otwarty.

  Jacek Dehnel poeta i prozaik, tłumacz z języków angielskiego i rosyjskiego, przekładał także pieśni do muzyki Astora Piazzoli, urodził się 1 maja 1980 w Gdańsku.

 • Zagłosuj na Bibliotekarza Roku 2014 – ZAGŁOSUJ NA SWOJE MIASTO

  Głosowanie trwa do 15 maja 2015r.

  Zagłosuj na Bibliotekarza Roku 2014 - ZAGŁOSUJ NA SWOJE MIASTO!

  1. Załóż konto na stronie https://www.sbp.pl/uzytkownik/zaloz_konto/uzytkownik
  2. Na e-mail podany w formularzu rejestracyjnym otrzymasz link aktywacyjny potwierdzający rejestrację.
  3. Po kliknięciu na link aktywacyjny otrzymasz informację, że jesteś zarejestrowany.
  4. Ponownie wejdź na stronę startową www.sbp.pl  i oddaj głos na Bibliotekarza Roku 2014 – najpierw jednak musisz się zalogować! podając maila i hasło.
  5. Zagłosuj na Krystynę Laskowicz.

   Procedura głosowania jest dość skomplikowana, tym bardziej będziemy wdzięczni za każdy głos!

   

   

  Instrukcja obrazkowa w załączniku poniżej.

 • „Kilka uwag o sztuce” - wykład prof. Aleksandra Widyńskiego

  Stowarzyszenie Artystów „Pasjonat” oraz Stacja Kultura w Rumi zapraszają 18 kwietnia br. godz. 13.30 na wykład prof. Gdańskiej ASP Aleksandra Widyńskiego„Kilka uwag o sztuce” w ramach cyklu spotkań organizowanych przez grupę „Pasjonat”.

  Aleksander Widyński (ur. 1961 r. w Powiatowej) - polski malarz, grafik, pedagog ASP w Gdańsku. Studiował w gdańskiej PWSSP (ASP) w latach 1981–1986. Dyplom uzyskał w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego 1986 r. Pracuje (dr hab.) w gdańskiej uczelni od 1986 r. w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Włodzimierza Cygana. Prowadził także zajęcia z sitodruku. Od 2008 r. na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, grafiką, tkaniną drukowaną. Brał udział m.in. w wystawie Arsenał '88.

 • Antologia kolejowa "POCIĄG NASZEGO WIEKU" wyruszyła ze stacji!

  - czyli spotkanie autorskie z redaktorem Piotrem Goszczyckim

  Zapraszamy do Stacji Kultura 16 kwietnia br. godz. 18.00 na spotkanie autorskie "Pociąg naszego wieku" - antologia kolejowa. Gościem spotkania będzie redaktor antologii Piotr Goszczycki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

iopla

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×