Filtr
 • Czytanie na podwieczorek

  20 maja 2016, w Stacji Kultura (Starowiejska 2, dworzec PKP),o godzinie 16 odbędzie się kolejna odsłona Czytania na podwieczorek.

  Czytanie na podwieczorek to zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci wraz z rodzicami. Głównym składnikiem warsztatów są zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych fabuł znanych baśni/książek. Warsztaty maja charakter otwarty, odbędą w wypożyczalni dla dzieci.

  Tym razem czytana będzie książka „Edzio” autorstwa Marc Boutavanta i Astrid Desbordes

  Prowadzenie: Anna Rekowska i Dorota Wolter

  Zapraszamy!

 • Spotkanie autorskie z reporterem Arturem Domosławskim

  Stacja Kultura, 14 czerwca godz. 18.30

  Artur Domosławski - ur. 1967) - dziennikarz i reporter. Ukończył wydział wiedzy o teatrze w PWST w Warszawie. W latach 1991-2011był dziennikarzem „Gazety Wyborczej″, od 2011 roku jest związany z tygodnikiem „Polityka″, współpracuje także z polską edycją miesięcznika „Le Monde Diplomatique″.  Otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2010 przyznawany przez miesięcznik „Press″.

  Już w debiutanckiej książce (Chrystus bez karabinu. O pontyfikacie Jana Pawła II, poświęconej politycznym i społecznym aspektom pontyfikatu Jana Pawła II) zaznaczyły się wszystkie cechy pisarstwa Domosławskiego: dbałość o wielostronny opis rzeczywistości, unikanie hagiografii, odrzucenie polonocentrycznej perspektywy, nakreślenie szerokiego kontekstu historyczno-politycznego, wrażliwość społeczna.

 • Syria jakiej już nie ma... - podróż motocyklowa

  18 maja br. o godz. 18.00 Stacja Kultura- dworcowa biblioteka w Rumi - zaprasza Państwa w podróż do kraju, do którego obecnie się nie podróżuje. Do miejsc, które zostaną już tylko we wspomnieniach ludzi, którzy tam byli, zatrzymane w kadrze fotografii. Zabytki międzynarodowej klasy, przeplatające się kultury, gościnni ludzie, przepyszna kuchnia, niesamowite zapachy.

  Zapraszamy na sentymentalną, motocyklową podróż po Syrii sprzed 7 i 8 lat.
  Obrazem tego ciekawego kraju, jaki pozostał w ich wspomnieniach,  podzielą się Aldona Klebowska i Kuba Dąbrowski (Szwendaki.pl).

  Bo dopóki czegoś nie zobaczysz, nie poznasz tego naprawdę…

 • Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

  Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza, od 4 do 7 maja, na IV edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

  Festiwal, który pierwszy raz zawita do Rumi, ma formę konkursu. Każdy z widzów biorących udział w pokazach, będzie mógł oddać głos na film, który najbardziej mu się podobał, stając się Jurorem w ogólnopolskim wydarzeniu filmowym!

  Wstęp wolny!

  Zapraszamy! Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Starowiejska 2, dworzec PKP (poziom -1).

 • Spotkanie „Zbliżenia, czyli kulturowy pomost”- Vladislav Banasinsky

  Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna (Starowiejska 2, dworzec PKP) zaprasza na spotkanie „Zbliżenia, czyli kulturowy pomost”- Vladislava Banasinskyego czeskie spojrzenie na Polskę. Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00.

  Vladislav Banasinsky autor książek „Spotkania z Polską” i „Spotkania w Polsce”, urodził się na Zaolziu, w Trzyńcu. Studiował w Brnie i Ostrawie. Człowiek wielu zawodów, pracował m. in. w kopalni węgla kamiennego, był wykładowcą w szkole wyższej i biegłym w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Aktualnie na emeryturze, w wolnym czasie gra na klarnecie i saksofonie i pisze.

  Spotkanie wzbogacone będzie akcentem muzycznym.

  Zapraszamy do wspólnego dialogu między literaturą, muzyką a doświadczeniem codziennym, który umożliwi kulturową i międzypokoleniową wymianę myśli. Bo sztuką jest zbudować kulturowy pomost, odrzucając wszelkie stereotypy.

  Zapraszamy!

 • Urodziny Floriana Ceynowy

  4 maja przypadają 198. urodziny Floriana Stanisława Ceynowy – patrona rumskiej biblioteki publicznej. Z tej okazji 8 maja (piątek) w godz. 10.00-13.00 Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi przygotowała cykl lekcji bibliotecznych „Życie i twórczość Floriana Ceynowy”.  Poprowadzi je Roman Drzeżdżon, na co dzień związany z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubko-Pomorskiej. Nabór na zajecia jest już zakończony.

 • OGÓLNOPOLSKA „NOC BIBLIOTEK” W STACJI KULTURA W RUMI!

  W sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 do świtu odbędzie się pierwsza- ogólnopolska Noc Bibliotek – pełna atrakcji, wieczorno-nocna impreza promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. W akcję włączyła się również Stacja Kultura- siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

 • Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem - w ramach projektu DKK

  W środę, 27 maja 2015 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia) na spotkanie autorskie z cenionym pisarzem Jackiem Dehnelem. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki i ma charakter otwarty.

  Jacek Dehnel poeta i prozaik, tłumacz z języków angielskiego i rosyjskiego, przekładał także pieśni do muzyki Astora Piazzoli, urodził się 1 maja 1980 w Gdańsku.

 • Zagłosuj na Bibliotekarza Roku 2014 – ZAGŁOSUJ NA SWOJE MIASTO

  Głosowanie trwa do 15 maja 2015r.

  Zagłosuj na Bibliotekarza Roku 2014 - ZAGŁOSUJ NA SWOJE MIASTO!

  1. Załóż konto na stronie https://www.sbp.pl/uzytkownik/zaloz_konto/uzytkownik
  2. Na e-mail podany w formularzu rejestracyjnym otrzymasz link aktywacyjny potwierdzający rejestrację.
  3. Po kliknięciu na link aktywacyjny otrzymasz informację, że jesteś zarejestrowany.
  4. Ponownie wejdź na stronę startową www.sbp.pl  i oddaj głos na Bibliotekarza Roku 2014 – najpierw jednak musisz się zalogować! podając maila i hasło.
  5. Zagłosuj na Krystynę Laskowicz.

   Procedura głosowania jest dość skomplikowana, tym bardziej będziemy wdzięczni za każdy głos!

   

   

  Instrukcja obrazkowa w załączniku poniżej.

 • „Kilka uwag o sztuce” - wykład prof. Aleksandra Widyńskiego

  Stowarzyszenie Artystów „Pasjonat” oraz Stacja Kultura w Rumi zapraszają 18 kwietnia br. godz. 13.30 na wykład prof. Gdańskiej ASP Aleksandra Widyńskiego„Kilka uwag o sztuce” w ramach cyklu spotkań organizowanych przez grupę „Pasjonat”.

  Aleksander Widyński (ur. 1961 r. w Powiatowej) - polski malarz, grafik, pedagog ASP w Gdańsku. Studiował w gdańskiej PWSSP (ASP) w latach 1981–1986. Dyplom uzyskał w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego 1986 r. Pracuje (dr hab.) w gdańskiej uczelni od 1986 r. w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Włodzimierza Cygana. Prowadził także zajęcia z sitodruku. Od 2008 r. na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, grafiką, tkaniną drukowaną. Brał udział m.in. w wystawie Arsenał '88.

 • Antologia kolejowa "POCIĄG NASZEGO WIEKU" wyruszyła ze stacji!

  - czyli spotkanie autorskie z redaktorem Piotrem Goszczyckim

  Zapraszamy do Stacji Kultura 16 kwietnia br. godz. 18.00 na spotkanie autorskie "Pociąg naszego wieku" - antologia kolejowa. Gościem spotkania będzie redaktor antologii Piotr Goszczycki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×