Filtr
 • Teatr Gdynia Główna zawita w Stacji Kultura!

  Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi oraz Teatr Gdynia Główna mają przyjemność zaprosić Państwa 9 kwietnia br. godz. 19.00 do Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP) na spektakl „Epitafium dla władzy” inspirowany myślą Ryszarda Kapuścińskiego. Wstęp wolny.

  Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak/ Obsada: Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski, Piotr Srebrowski/ czas trwania: 70 min

 • Kolejna edycja pokazu planszowych gier bitewnych

  Stowarzyszenie Miłośników Gier Strategicznych "Trójmiasto" zaprasza 18 kwietnia (sobota) w godz. 10.00-14.30 do Stacji Kultura na kolejną rundę pokazu gier bitewnych.

  Oprócz cieszących się dużym zainteresowaniem gier Wolsung oraz Warhammer 40 000 organizatorzy przygotowali coś dla koneserów gier wojennych. Pokaz wzbogaci gra strategiczna Bolt Action, utrzymana w klimacie II Wojny Światowej.

  Wylogujcie się ze świata wirtualnego, by wziąć udział w interaktywnych grach strategicznych. Precyzyjnie wykonane makiety, szczegółowe figurki to nie tylko majstersztyk planszowych światów, ale rozrywka dla każdego!
  Zapraszamy!
  Wstęp wolny!

 • "Czytamy w podróży...Herberta"- zakładki do odebrania w Stacji Kultura.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi już po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Czytam Herberta... w podróży". Przedsięwzięcie organizowane przez Fundację im. Zbigniewa Herberta ma na celu popularyzację wiedzy o twórczości autora "Pana Cogito".
  Zapraszamy po odbiór bezpłatnych zakładek z poezją Zbigniewa Herberta do Stacji Kultura!

 • Nauczanie w sztukach projektowych - konferencja i wystawa

  22 kwietnia 2015 r.

  • WPROWADZENIE

  NWSP (Nauczanie w Sztukach Projektowych) to wydarzenie, które ma miejsce w Stacji Kultura w Rumi. Planujemy by od 2015 roku było to miejsce spotkań naukowców i projektantów z Polski. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie porozmawiać o tym, jak rozumiemy zagadnienie nauczania w sztukach projektowych.

  Tegorocznej edycji konferencji będzie towarzyszyła wystawa najlepszych prac studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej oraz wręczenie nagród za wyróżnione projekty.

 • „Albania – piękna nieznajoma” - Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim

  21 kwietnia o godz. 18.00 w Stacji Kultura podróżnik Andrzej Pasławki będzie chciał pokazać Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.

 • Epilog XV Fabularyzowany Rajd Nocny „Viva Espania”

  19 marca, godz. 17.00-18.30/ Stacja Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia)

  Akcja tegorocznego Rajdu rozgrywała się podczas hiszpańskiej wojny domowej (marzec 1937 r.). Główną ideą Rajdu było pokazanie, że wojna, bez względu na racje, jest okrutna i niejednoznaczna. Nigdy do końca nie ma „dobrych” i „złych”. Zawsze cierpią cywile, a pewne kręgi wzbogacają się i realizują swoje nie koniecznie uczciwe cele. 

  Tegoroczna edycja Rajdu cieszyła się dużym zainteresowaniem, w związku z czym organizatorzy postanowili zorganizować „Epilog” do Rajdu. A co w „Epilogu”…?

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

iopla

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×