„Bali - wyspa artystów. Tradycje, współczesność, mit”

25 marca o godz . 17.30 zapraszamy do Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Górnicza 19, wejście od ul. Stalowej) na spotkanie pt. „ Bali-wyspa artystów. Tradycje, współczesność, mit”. Spotkanie poprowadzi absolwentka toruńskiej etnologii, pani Dobrochna Olszewska, znana już Czytelnikom Biblioteki z prelekcji dot. Sumatry Zachodniej.

Dobrochna Olszewska-

jest absolwentką toruńskiej etnologii. Przez cztery lata (współ)redagowała studencki rocznik etnologiczny „Okolice”. W roku 2007, w czasie studiów magisterskich wyjechała po raz pierwszy na Sumatrę w ramach programu stypendialnego Darmasiswa rządu Republiki Indonezji, co wpłynęło na je dalsze poszukiwania naukowo-badawcze (i nie tylko). Ukończyła wówczas roczny kurs językowo-kulturowy na Universitas Andalas w Padang. Ten i kolejny wyjazd zaowocowały pracą magisterską pt. „Kiedy Chińczyk jest Indonezyjczykiem”, obronioną w 2010 roku. W roku 2011 ponownie została stypendystką programu Darmasiswa, tym razem kontynuując studia językowe na balijskim Universitas Pendidikan Ganesha w Singarajy i rozpoczynając badania do pracy doktorskiej. Jest członkiem Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Polsko-Indonezyjskiego ‘Sahabat’ (pozostającego wciąż w fazie rejestracji), w ramach którego obecnie koordynuje tworzenie archiwum powstałych w Polsce opracowań naukowych dotyczących Indonezji, które już wkrótce będzie dostępne przy jej katedrze.

Czerwiec 2017

iopla