"Bramy" - wystawa grafik prof. Aleksandra Widyńskiego

Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza do oglądania wystawy prof. Aleksandra Widyńskiego pod tytułem „Bramy”. Wystawa dostępna do końca marca, w godzinach otwarcia placówki.

„Bramy” są cyklem grafik wykonanym w technice serigrafii- jest to technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę.

Prof. Aleksander Widyński dyplom z malarstwa uzyskał na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP (dzisiaj ASP) w Gdańsku, w 1986 roku. Od 1989 pracuje na Uczelni, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego, prowadzi pracownię Sztuki Włókna na Wydziale Malarstwa oraz pracownię Wystawiennictwa i Scenografii Plenerowej na Wydziale Architektury i Wzornictwa, jednocześnie kieruje Katedrą Specjalizacji Artystycznych. Tytuł  profesora sztuk plastycznych otrzymał w 2013r.

Zajmuje się malarstwem, grafiką, tkaniną drukowaną oraz wystawiennictwem. Uczestnik 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Autor 20 wystaw indywidualnych.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×