Familijny wieczór z animacją - Jak uratować mamę (Pokaz w ramach Festiwalu O!PLA)

Stacja Kultura oraz Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA zapraszają na specjalny pokaz pełnometrażowej animacji „Jak uratować mamę”, znanej także pod tytułem „Złote krople”.

Seans odbędzie się 12 maja o godzinie 18:00, jest to pokaz w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz Tygodnia Bibliotek.

Kilka słów o fabule:

Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli rodzeństwa będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica… To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy - pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia - w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

Głosów postaciom użyczyli m.in. Cezary Pazura, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot, Jerzy Kryszak i Jarosław Boberek.

Film promowała piosenka zespołu Sound’n’Grace „Możesz wszystko”

Film jeszcze przed polską premierą odniósł ​sukcesy na międzynarodowych festiwalach​, zdobywając nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego na Dada Saheb Phalke Film Festival ​w ​Indi​ach oraz ​New Media Film Festival w Los Angeles.

Zapraszany do odwiedzenia strony internetowej filmu: http://www.zlotekrople.pl/index.html

Zapraszamy całe rodziny!

Wstęp wolny!