PoDrodze Azja - Jak Mały Fiat podbił Azję - spotkanie podróżnicze z Arkadym Pawłem Fiedlerem

Stacja Kultura oraz Poznański Klub Podróżnika zapraszają do najpiękniejszej biblioteki na dworcu w Rumi - Stacji Kultura - 23 maja o godz. 18.00 na wyjątkowe spotkanie podróżnicze z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem  pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podróżnik przejechał - to nie żart! - polskim Fiatem 126p Azję. Opowie czytelnikom oraz gościom biblioteki o 3 miesięcznej podróży "Maluchem" z  Puszczykowa do Władywostoku.

On i jego samochód  pokonali 22707 km, po drodze odwiedzając 12 krajów: Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan,  Tadżykistan, Mongolię i Rosję. Maluch wspiął się na wysokość 4655 m  n.p.m. dwa razy. Najdłuższy dzienny przebieg 495 km przebył w  Kazachstanie, a najkrótszy 44 km ostatniego dnia podróży w Rosji. Ponad  wszystko po drodze poznali niezwykłą przyrodę i fascynujących i ludzi.

23 maja, godz. 18.00

Stacja Kultura – Biblioteka w Rumi

ul. Starowiejska 2 (dworzec PKP)

WSTĘP WOLNY!