III edycja Nocy Bibliotek

Stacja kultura zaprasza na III edycję Nocy Bibliotek, która odbędzie się 3 czerwca!

Czytanie porusza!”- takie hasło proponują organizatorzy III krajowej edycji Nocy Bibliotek. Stacja Kultura – jak zwykle nada imprezie wyjątkowy charakter. Gdzie przeniesiemy się tym razem? Otóż podążymy szlakami, z dala od zgiełku miasta, wprost do „Zielonej krainy”. Rumię poruszy przede wszystkim natura i ekologia.

Dla tych, którzy o Nocy Bibliotek słyszą po raz pierwszy, kilka informacji ogólnych. Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii, miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Impreza stanowi alternatywę dla znanej wszystkim akcji pt. „Noc Muzeów”.

Noc Bibliotek rozpoczniemy wernisażem prac fotograficznych, które powstały podczas projektu "Czytanie inspiruje". Przeczytamy wspólnie "Ptasie Radio" Juliana Tuwima, z Anną Kamińską, autorką książki "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak." porozmawia Anna Chlewicka. Podróżnicy Kasia i Maciej Marczewscy udowodnią, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć ciekawą przygodę. Na finał wydarzeń w przestrzeni głównej, zaprosimy Państwa do ekologicznej gry na terenie biblioteki.
Dodatkowo będzie można poćwiczyć strategiczne myślenie przy grach Warhammer 40 000 oraz Hobbit, wziąć udział w ekologicznych konkursach, warsztatach plastycznych i kulinarnych, posłuchać opowieści rodem z teatru Kamishibai.
To oczywiście nie wszystko co dla Państwa przygotowaliśmy, resztę tajemnic zdradzimy bliżej terminu Nocy Bibliotek.
Zapraszamy serdecznie!
Wstęp wolny!
3 czerwca, godz. 17:00 Stacja Kultura, Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

Tutaj można dołączyć do wydarzenia na Facebooku