Rzeki. Podróż do Meksyku z Maestro Kapuścińskim

Stacja Kultura zaprasza 20 czerwca o godzinie 18:00 na pokaz filmu „Rzeki. Podróż do Meksyku z Maestro Kapuścińskim”.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z Elą Chrzanowską reżyserką filmu, które poprowadzi Beata Szewczyk, dziennikarka Radia Gdańsk.

„Rzeki. Podróż do Meksyku z Maestro Kapuścińskim” to osobista, poetycka wędrówka po Meksyku śladami znanego i cenionego na świecie reportażysty i pisarza – Ryszarda Kapuścińskiego.

Film dokumentalny Eli Chrzanowskiej ukazuje współczesny Meksyk oraz ludzi, którzy osobiście znali Ryszarda Kapuścińskiego i dzielą się wspomnieniami o nim. Wśród bohaterów dokumentu pojawiają się m.in. Elena Poniatowska Amor, laureatka nagrody literackiej Cervantesa oraz José Carreño Carlón, dyrektor meksykańskiego wydawnictwa Fondo de Cultura Económica.

Film jest też swoistą podróżą przez reportaże Ryszarda Kapuścińskiego. Ich mało znane fragmenty czyta Dariusz Bugalski – popularny dziennikarz radiowej „Trójki”.

Kilka słów o reżyserce:

Ela Chrzanowska urodziła się w 1980 roku w Warszawie. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie.

Żyje pomiędzy Polską i Meksykiem pracując jako freelancerka przy międzynarodowych projektach filmowych i dokumentalnych. Jako Ella Films realizuje własne produkcje dokumentalne m.in. „Dom: Warszawa – Meksyk” (2013) i „Rzeki. Podróż do Meksyku z Maestro Kapuścińskim" (2016). W 2017 roku wydawnictwo Od Deski Do Deski opublikuje jej pierwszą książkę non-fiction pt. „Kwiaty na wzgórzach Guerrero".

Wstęp wolny!

Zapraszamy!