Koncert Jerza Igora rozkołysze akcję - Z książką na start - w Rumi

Już 17 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy do Stacji Kultura na dworcu w Rumi wszystkie dzieci wraz z rodzicami na koncert duetu Jerz Igor.

Jerz Igor to dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Stworzyli ją Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów, takich jak Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud czy Polonezy.

Dostrzegając brak ciekawych muzycznych propozycji dla najmłodszych, twórcy Jerza Igora postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nagrali debiutancką Małą Płytę, zawierającą kołysanki i piosenki o snach, adresowane do najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

Posłuchajcie!

Ważna informacja!: wstęp na koncert jest bezpłatny, co najważniejsze, podczas koncertów można śmiać się i biegać!:)

Na wydarzenie zapraszamy wszystkie dzieci, które posiadają swój osobisty Paszport Małego Czytelnika, założony w ramach akcji „Z książką na start” oraz pozostałe, które chciałyby taki Paszport dopiero założyć.

Ten, kto pierwszy raz słyszy o akcji, powinien dowiedzieć się, że…

Akcja organizowana jest wspólnie m.in. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rumi oraz przez Fundację Metropolia Dzieci.

W czasie pierwszej wizyty w bibliotece Młody Czytelnik otrzymuje pakiet startowy, w nim m.in. Kartę do Kultury (kartę biblioteczną uprawniającą do wielu zniżek w miejscach kultury) darmową książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań oraz Paszport Biblioteczny, do którego będzie wbijana pieczątka za każdym razem, gdy odwiedzi jedną z bibliotek biorących udział w projekcie. Gdy dziecko uzbiera 10  pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.zksiazkanastart.pl

iopla