Międzynarodowa wystawa - 'KSIĄŻKA - NIE-KSIĄŻKA'

Stacja Kultura wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz uczelnią Slippery Rock University of Pennsylvania z USA zapraszają do Stacji Kultura w Rumi na międzynarodową wystawę "Książka – Nie – Książka".

Zaprezentowane zostaną prace studentów z dwóch współpracujących ze sobą od kilku lat Pracowni Sztuki Włókna z uczelni Slippery Rock University of Pennsylvania z USA i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prezentowane prace to artystyczna interpretacja książki jako przedmiotu osobistego, doświadczanego przez każdego człowieka indywidualnie. Różnorodność form i użytych materiałów jest dowodem bogactwa skojarzeń i odniesień w stosunku do książki jako obiektu – przedmiotu wyjątkowego, wyobrażonego poprzez artystyczną kreację.

Pracownię Sztuki Włókna z USA reprezentuje Pani prof. Barbara Westman

Pracownię Sztuki Włókna z ASP w Gdańsku reprezentuje dr Agata Zielińska-Głowacka i prof. Aleksander Widyński

Uczestnicy wystawy: Ashli Barron, Anna Custer, Marion Kennedy, Chloe Matrascia, Travis Sallack, Kaitlin Cliber, David Gordon, Alyssa Pauletich, Nicolette Wakefield, Alexis Walker, Caitlin Guillot, Julia Rismiller, Barbara Westman, Agata Zielińska-Głowacka, Aleksander Widyński, Magdalena Klimkiewicz, Maria Kłos, Adriana Lewandowska, Kamila Wiśniowska, Kinga Ślęzak, Barbara Zylka, Dominika Karc, Alicja Topolska, Martyna Lorbiecka, Aleksandra Kotwzan, Katarzyna Świerzewska, Karolina Pielak, Samira Arrami.

Wernisaż wystawy „KSIĄŻKA – NIE - KSIĄŻKA”

21 czerwca godz. 18.00

Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi