Koncert Monk’s Midnight

Stacja Kultura zaprasza 31 lipca, o godzinie 18:00, na koncert Monk’s Midnight w wykonaniu zespołu Francesca Bertazzo Heart & Ilona Damięcka Quartet.

Tego wieczoru zostanie Państwu zaprezentowany wokalno-instrumentalny program poświęcony twórczości Theloniousa Monka, który na dniach ukaże się na płycie europejskiej wytwórni Hevhetia. Przygotowały go dwie swingujące panie: Włoszka, Francesca Bertazzo Hart i Polka, Ilona Damięcka, mające na koncie wspólny album CD/DVD „Fifth Side – International Ladies Jazz Band (2011). Towarzyszą im: perkusista Sławek Koryzno oraz kontrabasista Paweł Urowski.

Krótko o wykonawcach:

Francesca Bertazzo Hart – jedna z najlepszych włoskich wokalistek i gitarzystek jazzowych. Absolwentka Instytutu C.P.M. w Mediolanie, która wiele lat mieszkała w Nowym Jorku. Śpiewała tam m.in. w Orkiestrze Ronald Westray prowadzonej przez Wyntona Marsalisa. Obecnie uczy jazzu w Vicenzy, Weronie i Padwie. Dotychczas nagrała jedenaście płyt.

Ilona Damięcka – pianistka, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu A.M. w Katowicach i laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Komedy w Słupsku. Pracowała m.in. z: Januszem Muniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą i Mieczysławem Szcześniakiem. W 2009 r. wydała swą pierwszą płytę „Hurry” (4* Jazz Forum).

Sławek Koryzno - perkusista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie Tomasza Sowińskiego. W roku 2010-2011 studiował na uczelni ESMAE w Porto (Portugalia), pod okiem amerykańskiego perkusisty Michaela Laurena. Członek zespołów: Algorhythm, Jerzy Małek Group, Piotr Lemańczyk Trio, Kamil Piotrowicz Quintet, Jan Konop Big Band, Inner Out, Szymon Łukowski Quartet, Tomasz Chyła Quintet. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, do najważniejszych z nich należą: Jazz Juniors, European Jazz Contest, Krokus Jazz Festiwal, Blue Note Poznan Competition, Ogólnopolski Przegląd Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro Jazz Festiwal Kołobrzeg, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Współpracował z takimi muzykami jak: Zbigniew Namysłowski, Leszek Kułakowski, Jerzy Małek, Sławek Jaskułke, Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Maciej Grzywacz. Uczestnik warsztatów z takimi muzykami jak - Kurt Rosenwinkel, Clarence Penn, Seamus Blake, Lage Lund, Ohad Talmor, Dan Weiss, John Escreet.

Pawel Urowski – kontrabasista. Absolwent A.M. we Wrocławiu i laureat wielu nagród indywidualnych. Mimo młodego wieku nagrał już kilkanaście płyt, w tym, nominowany do Fryderyka, album „Dziki Jazz”. Współpracuje m.in. z Maciejem Fortuną, Adamem Wendtem, Irkiem Wojtczakiem

Wstęp wolny!

Zapraszamy!