Poezja śpiewana w jazzowo-rockowej odsłonie - koncert zespołu „PIRAMIDY”

Zapraszamy 16 stycznia 2015 roku o godz. 19.00 do Stacji Kultura na wyjątkowy, jazzowo-rockowy koncert zespołu „PIRAMIDY”.

Nazwa zespołu pochodzi od nazwy ich pierwszej płyty „Rozmowa z piramidami”- był to program muzyczny w aranżacjach do tekstów polskich romantyków: Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida i Adama Asnyka. Głównym muzycznym zainteresowaniem artystów jest bowiem poezja śpiewana z mocnym, gitarowym brzmieniem.

„PIRAMIDY” charakteryzują się dużą dawką charyzmy scenicznej i emocji. Tworzą go znakomici muzycy znani z różnych projektów artystycznych. Liderem, wokalistą i producentem zespołu jest Piotr Kajetan Matczuk- pianista, aranżer, laureat festiwali i przeglądów muzycznych. Zespół ma w dorobku płyty wydawane przez wytwórnie MTJ z Warszawy.

W ostatnich latach „PIRAMIDY” koncertowały w Polsce i za granicą, m.in. w Hadze, w Brunssum na terenie Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO, w Kolonii, Berlinie (koncert na 25-lecie zburzenia Muru Berlińskiego), Monachium i Frankfurcie, czy Vianden w Luxemburgu.

29 kwietnia 2014 TVP2 wyemitowała długometrażowy film dokumentalny o Jacku Kaczmarskim pt. "Bard", do którego zespół zrobił transkrypcje muzyczne i nagrał oficjalny teledysk pt. "Obława II".

W Stacji Kultura, w piątek 16 stycznia o godz. 19.00 muzycy wystąpią w składzie:

Piotr Kajetan Matczuk: instrumenty klawiszowe, śpiew (lider)

Piotr Augustynowicz – gitara elektryczna

Tomasz Imienowski – gitara basowa

Tomasz Paszko – perkusja

Oficjalna strona zespołu:

www.rozmowazpiramidami.pl

Linki do nagrań:

http://www.youtube.com/watch?v=SRp4e-YcKes

http://www.youtube.com/watch?v=7ItHUOnAmJ8http://www.youtube.com/watch?v=YK_6NWdDj6c
http://www.youtube.com/watch?v=00mBHXnLkAE

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×