Spotkanie z ks. Jarosławem Wąsowiczem

Stacja Kultura zaprasza 18 października o godzinie 19:00 na spotkanie promujące książkę „Ksiądz Ignacy Błażewski SDB (1906 -1939). Twórca oratorium w Rumi i męczennik za wiarę” autorstwa ks. Jarosława Wąsowicza.

Będzie to spotkanie z regionalną historią w tle. Ks. Ignacy Błażewski to zasłużony dla Rumi duszpasterz, twórca salezjańskiego oratorium, który przybył do naszego miasta w 1938 roku. Oprócz organizowania czasu młodym ludziom- wycieczek, obozów wędrownych- założył drużynę harcerską, która brała udział w różnych akcjach charytatywnych i patriotycznych. Dalsze działania duchownego przerwał wybuch II wojny światowej.

Więcej o sylwetce ks. Ignacego Błażewskiego będzie można dowiedzieć się na spotkaniu w Stacji Kultura.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!