Przygoda na rafie - spotkanie autorskie dla dzieci z żeglarką Monika Bronicką

Drogie Dzieci! Wyobrażacie sobie dom zamieniony na żaglówkę? Wygodne łóżko na bujającą się koję? Czemu nie!?W swojej najnowszej książce „Przygoda na rafie” Monika Bronicka opowiada o tym, że jest to możliwe.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na spotkanie z autorką/żeglarką już 16 listopada o godz. 17.30 do Stacji Kultura w Rumi. Spotkanie poprowadzi dziennikarka radia Plus- Iwona Demska.

Kilka słów o „Przygodzie na rafie” - Pół roku na morzu to dla trójki rodzeństwa czas kreatywnych zabaw oraz obcowania z niezwykłą fauną i florą tropikalnego morza. Spotkanie z rekinami to codzienne wydarzenia, podobnie jak holowanie przez żółwia czy pisanie atramentem z kalmara.

„Przygoda na rafie” to połączenie zwykłego codziennego życia w niezwykłym miejscu. To opowieść o dziecięcych przygodach w świecie ciekawych zwierząt. Opowieść o rodzinie spędzającej miesiące na jachcie i traktującej go jak własny dom.
Narratorem jest 6-letni Jack, który relacjonuje codzienne wydarzenia z życia na morzu. Spotkanie ze stadem wielkich płaszczek, wypchnięcie zaklinowanego w koralu rekina czy podglądanie kangurów to tylko niektóre z historii ujętych w książce. To niecodzienne, ale realne przygody w autentycznym świecie.
Okazuje się, że mimo braku zabawek, placów zabaw, telewizora i gier elektronicznych, wystarcza czysta kreatywność dzieci i otwartość na otaczający świat, by ciekawie spędzać czas.

Autorka Monika Bronicka jest żeglarką i podróżniczką. Niegdyś sportowcem startującym w Igrzyskach Olimpijskich, dziś globtroterem przemierzającym mile morskie po południowych wodach wraz rodziną. Trójka dzieci od urodzenia uczestniczy w wyprawach, a ich przygody opisuje autorka. (źródło: www.znak.pl).