Koncert kwartetu jazzowego Mathisen / Breistein Mutant

Stacja Kultura lubi trudne, alternatywne brzmienia. W ramach kolejnej odsłony improwizowanego jazzu wystąpi czterech znakomitych muzyków. 15 listopada o 18:30zapraszamy na koncert do biblioteki. Wstęp wolny.

Inge W. Breistein - saksofony
Svein Rikard Mathisen – gitara
Johannes Vaht - kontrabas
Raymond Storaunet Lavik – perkusja

Mathisen / Breistein Mutant:

kwartet jazzowy współprowadzony przez Sveina Richarda Mathisena (gitara) oraz Inge W. Breisteina (saksofony) i wykonujący kompozycje założycieli. Ich muzykę można określić jako otwarty modern jazz głównego nurtu, w którym łatwo doszukać się wpływów amerykańskiej i nordyckiej odmiany tego gatunku jak i elementów europejskiego modernizmu. Na lato 2017 roku zapowiadane jest wydanie pierwszej płyty projektu - Dynamo. Album ukaże się w labelu AMP Music & Records z Oslo. Mathisen/Breistein Mutant jest formacją debiutującą, jednak muzycy znajdujący się w tym składzie grali już w Polsce np. jako członkowie grup EGG3 czy Andy’s Circus i pojawili się na scenach festiwali takich jak Lublin Jazz Festiwal czy Bydgoszcz Jazz Festiwal. Niedawno Mathisen i Breistein pracowali także nad specjalną kompozycją zamówioną u nich przez bergeński festiwal jazzowy Nattjazz – premierowe wykonanie miało miejsce podczas jego edycji w 2017 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=QDF6z3bDnrI
https://www.youtube.com/watch?v=MNRxbfyDJW8&t=5s
https://soundcloud.com/ingewb

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×