Podziemni Filateliści, czyli co wydarzyło się 13 grudnia 1981 roku?

SZTAFETA POKOLEŃ RUMIA ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie o wymiarze historyczno-edukacyjnym „13 grudnia ‘81 – stan wojenny – Podziemni Filateliści”.

Odbędzie się ono, jakżeby inaczej, właśnie 13 grudnia br. o godz. 18.00 w przestrzeni wypożyczalni głównej Stacji Kultura. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa znaczków wydanych przez Pocztę Podziemną, którą zaprezentuje Grzegorz Wołoszczak.

Poniżej przedstawiamy program wydarzeń:

• Prelekcja historyczna „Stan wojenny” – Arkadiusz Kazański (IPN Gdańsk)

• Prezentacja znaczków Poczty Podziemnej – Grzegorz Wołoszczak (pasjonat)

• Prezentacja znaczków Poczty Polskiej „Polska Walcząca”– Elżbieta Kaczyńska

• Występ artystyczno-wokalny uczniów Gimnazjum nr 1 z Rumi

Wydarzenie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Wystawę znaczków Poczty Podziemnej będzie można oglądać w Stacji Kultura do 22 grudnia br. w godzinach otwarcia placówki.

Organizatorem wydarzenia jest SZTAFETA POKOLEŃ RUMIA - Maciej Kącicki