Wystawa fotografii Alicji Walczak - Energia Światła

Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na wystawę fotografii Alicji Walczak „Energia Światła”. Wystawę będzie można oglądać od 10 stycznia do 5 lutego w Stacji Kultura, w godzinach otwarcia placówki.

Autorka o wystawie:

W całej pracy fotograficznej cyklu ENERGIA ŚWIATŁA dominuje refleksja i poszukiwanie duchowej strony fotografii. ŚWIATŁO staje się uniwersalną wartością ponad podziałami. Określona tematyka jest przedstawiona w taki sposób aby mocniej zagłębić się w analizę światła jego przenikanie wszystkich wymiarów podczas wykonywanych i oglądanych zdjęć, pragnie skłonić do głębszych refleksji tematu jakim jest niewidzialna, duchowa strona obrazu.

TRANSCENDENCJA I PRZEMIANA, które towarzyszą temu aktowi twórczemu ukazuje iż jest on procesem żywym, niepowtarzalnym. Przemiana ta jako cykl sytuacji, które prowadzą do głębszej świadomości, przejścia z powierzchowności do duchowości. Podczas fotografowania liczą się nie tylko warunki zastane; jak światło, pogoda, przedmiot lub podmiot i jego kształty. Ważny jest stan wewnętrzny fotografa w danej chwili jego obserwacja i uważność oraz jego dotychczasowa wiedza.

Fotografia potrafi być lustrem, w którym odbija się kondycja autora i jego stosunek do świata, do innych ludzi. Talent artysty przejawia się nie tylko w umiejętności przekazywania własnych przeżyć, ale również w zdolności poruszenia tego, co tkwi najgłębiej we wnętrzu człowieka.

Autorka zajmuje się zagadnieniami przestrzeni fotografii i jej relacjami duchowej strony otaczającego świata z pięknem oraz wrażliwością niezbędną do wykonywania zdjęć. Widzieć bowiem, to coś więcej niż patrzeć. Istotą jest jego odczytywanie, przeżywanie tzw. współodczuwanie.

ŚWIATŁO to emanacja Boskości w tym co duchowe a poprzez ducha przenikające materię ŚWIATŁOŚCIĄ się staje!!!

Krótko o autorce wystawy:

ALICJA WALCZAK- autorka pracy ENERGIA ŚWIATŁA ur. w Gdańsku- artystka, malarka, dziennikarz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku –Wydział Grafiki- specjalizacja Fotografia (2010), absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego a także Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej w Gdyni, tłumacz języka włoskiego.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

10.01. - 05.02.2018 Stacja Kultura Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP, godziny otwarcia placówki

• kamie