DWA LATA NA BEZDROŻACH AZJI - opowieść podróżnicza Anny Rutkowskiej

Piesze wędrówki po wioskach południowych Indii, poprzedzone chwilą samotności na Bliskim Wschodzie. Kilka miesięcy rowerem po nieuczęszczanych szlakach Azji Południowo-Wschodniej. Piesza wyprawa po pustkowiach Mongolii pod koniec zimy. Nie, to nie obrazki z życia doświadczonego podróżnika ani zaprawionej w bojach pary, a jedynie kilka etapów samotnej wyprawy dookoła Azji młodej kobiety. Autostopem, piechotą, rowerem – z plecakiem, namiotem i minimalnym budżetem. Ta wędrówka nie zawsze była beztroska, pozwoliła jednak młodej podróżniczce doświadczyć siły własnej i rozwinąć w sobie bezinteresowną wdzięczność do świata. To również historia o poszukiwaniu własnych odbić w duszach obcych ludzi.

Podróż wyróżniona jako jedno z największych osiągnięć roku na Kolosach za rok 2016.

Zapraszamy do Stacji Kultura na spotkanie z Anną Rutkowską już 6 lutego o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Anna Rutkowska: rocznik 91. Podróżniczka, filozof, pasjonatka tanga argentyńskiego.

Wyróżniona na zeszłorocznych Kolosach za swoją dwuletnią wyprawę dookoła Azji.

• 03.1
  • 04.5