Wernisaż wystawy dyplomowej Tomasza Konopczyńskiego

Stacja Kultura oraz Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku zapraszają 7 lutego o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy dyplomowej Tomasza Konopczyńskiego „Hello my name is human”. Dyplom został zrealizowany pod kierunkiem dr hab. Beaty Cedrzyńskiej.

Wystawę będzie można oglądać od 6 do 16 lutego w Stacji Kultura, w godzinach otwarcia placówki.

Krótko o wystawie:

„Hello my name is human” to osobista przeprawa przez wspomnienia i przemyślenia związane z człowiekiem oraz światem, który go otacza. Zbiór fotografii z zakresu jednostki w społeczeństwie i poza nim, nauki i natury pozwala odbiorcy z dystansu przyjrzeć się najważniejszym aspektom życia oraz chwilę nad nimi zastanowić. Wystawa jest efektem wyróżnionego dyplomu Wydziału Sztuk Nowych Mediów zrealizowanego w formie książki.

Krótko o autorze:

Tomasz Konopczyński ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Sztuk Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Współtworzył studio fotografii dziecięcej, później otworzył własną działalność. Prowadzi liczne szkolenia, w tym kursy w przedszkolach oraz kursy fotografii dla techników weterynarii. W swoim dorobku ma udział w wystawach takich jak „Ilustracja” i „Na granicy” – w Stacji Kultura w Rumi czy „My name is human” w Galerii Debiut w Orłowie. Współpracował z teatrem Czwarte Miasto, jego reportaże pojawiały się w magazynie Together.