Wernisaż wystawy dyplomowej Mariusza Borzyszkowskiego

Stacja Kultura oraz Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku zaprasza na wernisaż wystawy dyplomowej Mariusza Borzyszkowskiego "Odbicie". Wernisaż odbędzie się 7 lutego o godzinie 18:00. Wystawę będzie można oglądać od 6 do 16 lutego w Stacji Kultura w godzinach otwarcia placówki.

Krótko o wystawie:

Wystawa „Odbicie” to seria koncepcji wizualnych, inspirowanych baśnią „Królowa Śniegu”.

Surrealistyczna wizja świata na podstawie oryginalnej, pierwotnej wersji baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Prace przedstawione zostały z perspektywy osoby która zwiedza świata powstały wewnątrz bohaterki. Jest to swojego rodzaju sen, w który zagłębia się widz. Sen przedstawiający świat bardzo niedosłowny, pełen ukrytej symboliki będący odbiciem emocji głównej bohaterki baśni.

Ilustracje przedstawiają fragmenty miejsc i pejzaży w formacie 100x48cm oraz 150x60cm. Były elementem dyplomu obronionego na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w roku 2016 pod opieką/kierunkiem promotor dr hab. Beaty Cedrzyńskiej.