Hobbitowe szaleństwo - konkurs / gra miejska / spektakl

Pasjonująca przygoda Bilba Bagginsa obiegła już cały świat. Dotarła również do Stacji Kultura – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi. Hobbit, który wiódł spokojne życie w swojej norce, ponownie zostanie wystawiony przez los, by razem z Gandalfem oraz krasnoludami wyruszyć w podróż w celu odzyskania skarbów. Wyruszacie z nami?

Zapraszamy wszystkich do udziału w całodniowej zabawie „Hobbit, czyli tam i z powrotem” . Już 3 marca w Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia).

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

SZCZEGÓŁY PODRÓŻY:

03.03.2018 (Sobota)

10.00 – 13.00, Zagraj z nami w mobilną grę inspirowaną wyprawą hobbita,  Gandalfa i krasnoludów.

Uwaga – nie potrzebujecie kucyków ani miecza, wystarczy smartfon z internetem. A w sakwach zabierzcie ze sobą powerbank. Gra odbywa się za pomocą aplikacji Action Track i działa na zasadzie Pokémon Go.

Wziąć udział może każdy, bez względu na wiek i płeć, zarówno samotny obieżyświat, jak i grupa przyjaciółek czy rodzinka z dziećmi. Start w Stacji Kultura, a dalej poprowadzi Was GPS w telefonie!

Gra opracowana przez bibliotekarki Stacji Kultura.

10.00- 11.00, Finał konkursu czytelniczego

- sala 208 (I piętro), Stacja Kultura

10.00-18.00, Maraton filmowy

-sala konferencyjna (poziom -1)

!!! 18.00 , Premiera spektaklu „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

scenariusz i  reżyseria: Beata Wysocka - Turek i Agnieszka Gębska.

Wykonanie: Uczniowie Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi (oddział przy ul. Świętojańskiej 11) oraz Drużyna Grodu Dębogórze, która wcieli się w role krasnoludów

Multimedia: Michał Turek, Krzysztof Szymkowski i Mateusz Dettlaff

Śpiew na żywo: Monika Białogłowy, Zachary Bialik i Jakub Hinca

Stację Kultura w las przemieni -  Małgorzata Szarmach wraz z uczniami z PESS