Rumia Comic Con

Biblioteka Rumia zaprasza na festiwal komiksowy Rumia Comic Con, który odbędzie się 25 i 26 maja w Stacji Kultura, znajdującej się w budynku dworca Rumia. Ta kameralna impreza, z atrakcjami dla osób w każdym wieku, będzie w całości skupiona na komiksie: historiach, sztuce, procesie twórczym, autorach, czytelnikach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

9:30-11:45 | Sala lustrzana

Komiks z pesto pietruszkowym i ricottą oraz wiele innych przepisów na opowieści obrazkowe – warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Karola Kalinowskiego. Udział jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

12:00 | Sala główna

Rozwiązanie międzyszkolnego konkursu na krótką formę komiksową, organizowanego przez Bibliotekę Rumia oraz Ekologiczną Szkołę Społeczną. Wernisaż wystawy prac konkursowych.

13:30-15:45 | Sala lustrzana

Komiks z pesto pietruszkowym... – warsztaty dla uczestników konkursu

18:00 | Sala konferencyjna

Wernisaż wystawy komiksu Łukasza Kowalczuka "Molly na Planecie Sów", wydanego z okazji 70-lecia Biblioteki Rumia
Otwarcie wystawy "Komiks japoński - bogactwo stylów, bogactwo treści"

Sala główna – prelekcje oraz spotkania autorskie (prowadzi Tomasz Pstrągowski)

10:30 | Otwarcie drugiego dnia imprezy, część informacyjna
11:00 | Nienachalny komiks dla instytucji publicznej – prelekcja Łukasza Kowalczuka na temat "Molly na Planecie Sów"
11:45 | Tylko spokojnie, czyli jak opowiadać o umieraniu – spotkanie z Henrykiem Glazą
12:30 | Pomiędzy pedagogiką a undergroundem - o komiksie "Na koniec wszystko spłonie" – spotkanie z Edytą Bystroń
13:15 | Szaleństwo "Wszechksięgi" – spotkanie z Tomaszem Grządzielą
14:00 | Prelekcja Radosława Bolałka na temat komiksu japońskiego
14:45 | Inwazję należy planować – prelekcja na temat gry planszowej "From Space"
15:45 | Historia Polski w komiksie - spotkanie z Elżbietą Żukowską
16:30 | Czy komiks może ważyć 30 kilogramów? - spotkanie z Tomaszem Pstrągowskim (prowadzi Łukasz Kowalczuk)
17:15 | Jak Turbolechici ujarzmili dinozaury – spotkanie z Karolem Kalinowskim

Antresola | 10:30-19:00

Pokaz gry planszowej "From Space"

Sala dla dzieci | 10:30-12:30 oraz 14:30-17:00

Rysowanie z Tomaszem Grządzielą

Piwnica | 10:30-19:00

Pokazy filmów animowanych Grupy Smacznego

Gry retro – komputery i konsole sprzed lat prezentuje Stowarzyszenie Retrokomp

Sala konferencyjna | 10:00-19:00

Targi komiksowe (kontakt w sprawie stoisk: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Wystawa "Molly na Planecie Sów"

Wystawa "Komiks japoński - bogactwo stylów, bogactwo treści"

Sala lustrzana | 10:00-19:00

Warsztaty komiksowe dla zaawansowanych i zainteresowanych (od lat 13). Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10:00-13:00 | Scenariusz – Elżbieta Żukowska

13:00-16:00 | Rysunek – Henryk Glaza