Spotkanie z Robertem Maciągiem

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza 21 maja o godzinie 18:00 na spotkanie z Robertem Maciągiem, podróżnikiem, dziennikarzem, autorem takich książek jak: "Tysiąc szklanek herbaty" (podróżnicza książka roku National Geographic Travelery 2018), "Rowerem w stronę Indii", "Tuk tuk Cinema" czy "Podręcznik przygody rowerowej".

Zapraszamy na wyjątkowy wykład, przybliżający trzy wielkie religie – Buddyzm, Islam i Hinduizm. Wykład jest otwarty dla ludzi w każdym wieku.

Autor o wydarzeniu:

Podczas wykładu uczestnicy dowiadują się dlaczego hinduscy bogowie mają tak dużo rąk, dlaczego krowy spacerują po ulicach Indii i dlaczego każdy hindus musi wykąpać się choć raz w życiu w Gangesie. W prosty sposób uczą się dlaczego do meczetu nie wolno chodzić w butach, dlaczego muzułmanie nie mają świętych obrazów i po co zabierają ze sobą w podróż małe dywaniki. Na koniec poznają historię księcia Siddharthy, który z miłości do ludzi chciał im pomóc w codziennych udrękach i jak powstała filozofia zwana buddyzmem.

Kim są, w co wierzą Muzułmanie i ilu mieszka ich w Polsce?

Kim są Buddyści?

Jak zachować się w świątyniach by nikogo nie urazić?

Dlaczego krowy w Indiach są święte?

Świat jest pełen różnorodnych religii – poznajmy je!

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

21.05., godz. 18:00, Stacja Kultura Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×