Noc Bibliotek w Krainie Czarów

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza 9 czerwca o godzinie 17:00 na IV edycję Nocy Bibliotek!

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.

Tegoroczna edycja wydarzenia w Stacji Kultura upłynie pod hasłem „Noc Bibliotek w Krainie Czarów”.

Co będzie się działo 9 czerwca?

Noc Bibliotek zainauguruje spektakl dla młodzieży „Dziób w dziób” na podstawie sztuki Maliny Prześlugi, który powstał w ramach warsztatów teatralnych prowadzonych przez Annę Rekowską i Dorotę Wolter oraz kolejnej edycji zajęć Teatralnym Kluczem (projekt dofinansowany z budżetu Miasta Rumia).

Zaraz po spektaklu odbędzie się tradycyjne wspólne czytanie.

Następnie: w magiczny rejs zabierze Monika Bronicka – podróżniczka i pisarka; w impresjonistyczną wędrówkę po Bułgarii trójmiejski pisarz i poeta Artur Nowaczewski, a w czarodziejską podróż rowerem po świecie zdobywca Kolosów Piotr Strzeżysz.

Na finał wydarzeń w wypożyczalni głównej wystąpi duet Werbińska i Pawlina.

W dziale dla dzieci i młodzieży najmłodsi będą mieli okazję posłuchać opowieści rodem z Teatru Kamishibai, rozwiązać zagadki literackie oraz wziąć udział w zajęciach plastycznych.

Piwnica będzie podzielona na dwie części: jedną opanują gracze strategiczni, a druga zmieni się w salę kinową, w której odbędą się projekcje niespodzianki oraz premierowy pokaz polskiego filmu familijnego „Trapaty”.

Ponad to Stacja Kultura zaprasza do kawiarenki na antresoli oraz do wzięcia udziału w grach i zabawach literackich, grze na smartfona i wielu innych atrakcjach przygotowanych specjalnie na Tę Noc!

Szczegółowy program pojawi się już niedługo na facebooku oraz stronie www biblioteki.