Komiks 'Molly na Planecie Sów' – dostępny online

Zapraszamy do czytania i oglądania komiksu „Molly na Planecie Sów” wydanego z okazji 70 – tych urodzin biblioteki.

„Molly na Planecie Sów” to przygodowa historyjka dla czytelników w każdym wieku, nawiązująca do tradycji literatury popularnej.
Stowarzyszenie Moli podróżuje po kosmosie w poszukiwaniu książek. Ich zbiory, zgromadzone w Stacji Kultura, są największe we wszechświecie. Załogę Stacji stanowi troje Moli: Hawking, Molly i pancernikruk Edgar. Trafiają na orbitę Planety Sów, na której, rzekomo, znajduje się ogromna biblioteka. Sowy są przyjaźnie nastawione. Zbyt przyjaźnie? Jaką tajemnicę skrywa ich Planeta?

Premiera komiksu odbyła się w Stacji Kultura, w ramach festiwalu komiksowego Rumia Comic Con. Wystawę poświęconą komiksowi można oglądać w Stacji Kultura w sali konferencyjnej.

Komiks jest darmowy. Wydany został w nakładzie 300 sztuk. Nakład jest limitowany i numerowany. Autorem komiksu jest Łukasz Kowalczuk.

Łukasz Kowalczuk

Urodzony w 1983, w północnej Polsce. W Rumi mieszka od 2009 roku. Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych.

Kultura popularna lat 80. i 90. to główne inspiracje Kowalczuka. Poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu książek i komiksów, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Nostalgia nie jest tu jednak celem, tylko środkiem. Twórca może wymieniać setki nazwisk ulubionych twórców, ale zacznie od Jacka Kirby'ego i Roberta Crumba. Ma na koncie kilkanaście samodzielnych tytułów, autorskich wystaw oraz kilkadziesiąt krótkich historii w antologiach i zinach. Jego komiksy są wydawane i prezentowane na całym świecie.

Komiks dostępny też na platformie ISSUU.

Attachments:
Download this file (Molly-na-Planecie-Sow_digital.pdf)Molly-na-Planecie-Sow_digital.pdf[ ]22433 kB