Kultura Na Widoku

Stacja Kultura . Biblioteka Głowna oraz filie biblioteki w Rumi włączyły się do akcji Legalna Kultura. Kultura na Widoku. W przestrzeni bibliotecznej umieszczone są plakaty, z których możecie Państwo pobrać legalnie i darmowo filmy, książki, muzykę i gry. Na plakatach znajduje się dokładna instrukcja dotycząca sposobu pobierania treści.

Poznajcie bogactwo legalnych źródeł. Zadziwicie się, jak wiele ich jest i jak łatwo są dostępne.

Ze strony Kultura Na Widoku:

O projekcie:

Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, które od 27 maja, przez 5 miesięcy, będą podróżowały po Polsce … posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu na terenie całego kraju będą mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory. Kultura Na Widoku uzyskała wyróżnienie „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Samorządności”. Projekt realizuje Fundacja Legalna Kultura. Partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Uliczne i wirtualne biblioteki to multimedialne instalacje, umożliwiające pobieranie filmów, muzyki, książek i gier, ustawione w centralnych punktach miast i wydarzeń kulturalnych, a także plakaty na terenie całej Polski. Sercem projektu jest strona internetowa.
Niezależnie od preferencji i miejsca zamieszkania – ponad wszelkimi barierami – miliony odbiorców będą mogły skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, ponieważ wszystkie utwory znajdują się na www.kulturnawidoku.pl.

Więcej informacji: