Wystawa „Tajemnice Chłodnego Morza”

Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów”

Fundacja Wspólnota Gdańska

Stacja Kultura, Miejska Biblioteka Publiczna im. F. Ceynowy w Rumi

zapraszają na pokonkursową wystawę Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną pt. „Tajemnice Chłodnego Morza”

Już po raz 7 „Wyspa Skarbów” oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Fundacja Wspólnota Gdańska zorganizowały Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną. Tematem zmagań ubiegłorocznej, siódmej edycji konkursu na ekslibris było morze, chłodne, zimne, nieprzystępne. Budzące strach, zagrożenie i obojętność z jednej, z drugiej strony fascynację, nostalgię i przedmiot pożądania. To przyczynek do poznania jego tajemnic skrywanych w głębinach morskich, wrakach okrętów, bajecznych skarbów, morskich potworów etc.Morze to paleta barw i odcieni, które inspirowały słynnych artystów.

Na Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną pt. „Tajemnice Chłodnego Morza” ogłoszony w lutym 2014 r. odpowiedziało 182 autorów z całego świata min.: Chin, Tajlandii, Argentyny, USA, Meksyku, Rosji, Urugwaju, krajów europejskich. Profesjonalni twórcy i amatorzy nadesłali 516 prac. Najlepsze z nich mogą Państwo obejrzeć na prezentowanej wystawie.

Wystawa „Tajemnice Chłodnego Morza”

Od 01.09.2015 do 30.09.2015

czynna w godzinach otwarcia placówki

Stacja Kultura, Miejska Biblioteka Publiczna im. F. Ceynowy w Rumi