Warsztaty

Filtr
 • Poeta nominowany czyli spotkanie z Jakobe Mansztajnem w Stacji Kultura

  W środę 7 października o godz. 10.00 Stację Kultura (ul Starowiejska 2, Rumia) odwiedzi znany poeta młodego pokolenia Jakobe Mansztajn, nominowany w tym roku do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Spotkanie skierowane jest do młodzieży licealnej, poprowadzi je trójmiejski publicysta i poeta Sławomir Płatek. Wydarzenie współorganizowane przez Fundację im. Wisławy Szymborskiej.

 • Jo & Lazy Fellow – mieszanka country, bluesa & rockn’rolla

  Pamiętacie legendarnego Johnnego Casha czy amerykańską piosenkarkę Dolly Parton? Jo & Lazy Fellow, który zagra w Stacji Kultura 9 października o godz. 19.00 to w prostej linii zespół kontynuujący tradycję wspominanych muzycznych reprezentantów! Nie dość, że grają energetyczne wersje ich utworów, to nowatorskie, autorskie aranżacje wprowadzają muzykę country i bluesa w nowe tysiąclecie, nie tracąc jednocześnie kontaktu z korzeniami. Swój przekaz nierzadko uzupełniają też dźwiękami z pogranicza folku i rock’n’rolla. Będzie zatem rytmicznie i tanecznie!

 • CREATOR zaprasza do Stacji Kultura na ćwiczenia z wymiarowania z dr Janem Sikorą

  26-27 września 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rusza kolejna edycja kursu projektowania wnętrz CREATOR. Tym razem do projektu włączyła się również Stacja Kultura w Rumi.

  Ćwiczenia „Projektowanie wnętrz z Creatorem” w Stacji Kultura odbędą się 10 października w godz. 9.00-15.00. Poprowadzi je znany trójmiejski architekt dr Jan Sikora. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe. Stacja Kultura bowiem to jeden z głośnych medialnie projektów aranżacji wnętrz Jana Sikory, projektu, który zdobył wiele prestiżowych nagród m.in.: II miejsce w plebiscycie Bryła 2014, wyróżnienie w konkursie Architektura XXL oraz nominację w kategorii Polskie Wnętrze 2014.

 • Wykład "Chów przemysłowy. Ukryte koszty" (Otwarte Klatki)

  Pamiętacie spotkanie dotyczące kuchni wegańskiej? Pora na kolejny ważny temat. Tym razem  zapraszamy do udziału w spotkaniu  "Chów przemysłowy. Ukryte koszty.", organizowanym przez Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" we współpracy ze Stacją Kultura w Rumi. Spotkanie odbędzie się w dniu 12 września 2015 roku o godzinie 13:00 w Stacji Kultura w Rumi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×