Warsztaty fotograficzne Piotra Cwiklinskiego

24.04.2017, godzina 18:00 temat: „Fotografia Nocna”

Miejsce spotkania: Rumia | Stacja Kultura • Biblioteka Miejska

Czas: 24.04.2017, godzina 18:00-20:00

Cel: Fotografia Nocna. Podstawy fotografii nocnej, oraz przegląd techniki fotograficznej stosowanej w fotografii nocnej. Poznasz podstawy i zakres technik.

Wymania: zajęcia teoretyczne, chęć nauczenia się czegoś i zestaw dobrych pytań, dobry humor

Informacje: Warsztaty trwają 2 godziny. W trakcie warsztatów omówimy fotografię nocną i czym ona się różni od wykonywanej w ciągu dnia. Cały szereg wyzwań jaki stoi przed fotografem podczas fotografii nocnej może być nieco skomplikowany dla początkujących – mając to na uwadze wyjaśnimy krok po kroku co i jak należy zrobić by zdjęcia były wyraźne, co zrobić by nie przepalić zdjęć aż po efekty fotograficzne jak zrobić efekt linii z poruszających się świateł. Warsztaty poprowadzi Tomasz Gadomski.

•••

UWAGA: Temat ”Fotografia Nocna” zostanie zrealizowany od postaw czyli 24.04.2017 odbędzie się teoria, następnie 06.05.2017 zajęcia praktyczne na gdańskiej Starówce, oraz 08.05.2017 obróbka cyfrowa wykonanych zdjęć na warsztatach praktycznych. Zachęcam do skorzystania z 3 uzupełniających się warsztatów – bo łatwiej będzie od podstaw nauczyć się atrakcyjnej techniki fotograficznej.

Temat jest przeznaczony dla amatorów i zaawansowanych fotografów – zostaną zaprezentowane także złożone techniki fotograficzne. Zajęcia prowadzone są w interaktywny sposób z uczestnikami – można zadawać pytania w trakcie warsztatów i uzyskać inspiracje i rozwiązania dla wzbogacenia swojej techniki fotograficznej.

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w warsztatach. Osoby które przyjdą na warsztaty pomimo braku zgłoszenia jeśli będą wolne miejsca będą mogły wziąć udział. Ilość osób na warsztatach jest ograniczona.

ZGŁOSZENIA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule e-maila: 20170424 RUMIA

Ilość wolnych miejsc: 33

Status: są wolne miejsca

06.05.2017 Gdańsk „Fotografia Nocna w Praktyce”

Miejsce spotkania: Gdańsk | Złota Brama

Czas: 20170506 godzina: 1900 – 2200

Cel: Fotografia nocna. Praktyczne zastosowanie teorii [vide  20170424 RUMIA]. Podstawy fotografii nocnej w mieście. Poprawne naświetlenie obrazu. Stosowanie ciekawych technik fotograficznych*.

*Materiał posłuży do nauki podstaw „Obróbki Cyfrowej w Fotografii Nocnej” w post-produkcji cyfrowej. [vide  20170508 RUMIA]

Wymania: Aparat fotograficzny, statyw, filtry fotograficzne* (zalecane)

*osoby fotografujące analogowymi aparatami na film fotograficzny, zaleca się by posiadały szare filtry połówkowe

Informacje: Warsztaty trwają 3 godziny. Pierwsza godzina1h będzie tzw „blue hour” i w trakcie fotografowania zauważymy jak zmienia się światło wraz ze zmianą położenia słońca. Następnie przejdziemy do właściwej fotografii nocnej. Warsztaty prowadzi Tomasz Gadomski.

•••

ZGŁOSZENIA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule e-maila: 20170506 NOC

Ilość wolnych miejsc: 13

Status: są wolne miejsca

08.05.2017 Rumia „Obróbka Cyfrowa Fotografii Nocnej”

Miejsce spotkania: Rumia - Stacja Kultura • Biblioteka Miejska

Czas: 20170508 godzina: 1800 – 2000

Cel: Obróbka cyfrowa w fotografii nocnej. Jak naprawić kolory? W jaki sposób obrabiać obraz by wyglądał naturalnie? Jak uzyskać ciekawe efekty? Na te pytania uzyskasz odpowiedzi oraz szereg inspiracji w obróbce cyfrowej.

Wymania: Należy ze sobą zabrać działający komputer / tablet przygotować kilka zdjęć na których będziesz pracować, oraz program do pracy Gimp, lub Adobe Photoshop, lub Adobe Photoshop Lightroom, lub Adobe Photoshop Lightroom Mobile (programy można pobrać na 30 dni w wersji próbnej ze strony adobe.com)

Informacje: Warsztaty trwają 2 godziny. Zajęcia z obróbki cyfrowej zdjęć będą kontynuacją tematu „Fotografia Nocna” i przedstawione zostaną techniki obróbki cyfrowej które pozwalają na podstawowe wywołanie plików RAW, oraz dalszą obróbkę cyfrową w zależności od potrzeb i wizji fotograficznej.

•••

ZGŁOSZENIA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule e-maila: 20170508 NOC

Ilość wolnych miejsc: 33