Teatralnym kluczem… - epizod drugi

Urząd Miasta Rumia, Stacja Kultura oraz Fundacja Mucha zapraszają młodzież z gimnazjum i liceum do udziału w projekcie "Teatralnym kluczem. . . Epizod drugi ".

Tym razem chcemy zaprosić uczestników do teatralnej podróży w głąb świata baśni na podstawie "Baśni Braci Grimm dla młodzieży i dorosłych".

Pragniemy zadać sobie pytanie o współczesną baśń i zaprosić młodzież do stworzenia własnej baśniowej historii pod okiem twórców teatru.

Pomysł powstał w wyniku rozmów z osobami zaangażowanymi w kreowanie życia kulturalnego w Rumi oraz pedagogami, na co dzień pracującymi z młodymi ludźmi. Najważniejszym punktem projektu jest zachęcenie i zaangażowanie młodzieży do spędzania czasu w sposób interesujący, twórczy i odkrywczy, uczestnicząc w adekwatnych do ich zainteresowań zajęciach w miejscu promującym szeroko rozumianą kulturę. Propozycja zajęć ma również służyć nauczycielom, wspomóc ich w empirycznym podejściu do zjawisk kultury wysokiej.

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu 4 spotkań dla grup uczniów z gimnazjum i z liceum. Zajęcia mają charakter dwumodułowy – składać się będą z elementu teoretycznego (wykład, prezentacja) oraz pracy warsztatowej związanej z tematem spotkania.

Wszystkie zajęcia poprowadzą pasjonaci, twórcy teatru z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą, między innymi Krzysztof Baliński (aktor, instruktor teatralny), Filip Szatarski (choreograf, tancerz) Krzysztof Rekowski (reżyser, absolwent PWST w Krakowie), Małgorzata Znosko (pedagog teatru, socjoterapeutka), Tobiasz Cytrowski (aktor, instruktor teatralny), Dorota Wolter i Anna Rekowska (absolwentki pedagogiki UG oraz Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie ).

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Rumia.

Zajęcia odbywać się będą w Stacji Kultura.

Telefonicznie:

Anna Rekowska 510 082 301