Teatralnym kluczem… - epizod drugi

Urząd Miasta Rumia, Stacja Kultura oraz Fundacja Mucha zapraszają młodzież z gimnazjum i liceum do udziału w projekcie "Teatralnym kluczem. . . Epizod drugi ".

Tym razem chcemy zaprosić uczestników do teatralnej podróży w głąb świata baśni na podstawie "Baśni Braci Grimm dla młodzieży i dorosłych".

Pragniemy zadać sobie pytanie o współczesną baśń i zaprosić młodzież do stworzenia własnej baśniowej historii pod okiem twórców teatru.

Pomysł powstał w wyniku rozmów z osobami zaangażowanymi w kreowanie życia kulturalnego w Rumi oraz pedagogami, na co dzień pracującymi z młodymi ludźmi. Najważniejszym punktem projektu jest zachęcenie i zaangażowanie młodzieży do spędzania czasu w sposób interesujący, twórczy i odkrywczy, uczestnicząc w adekwatnych do ich zainteresowań zajęciach w miejscu promującym szeroko rozumianą kulturę. Propozycja zajęć ma również służyć nauczycielom, wspomóc ich w empirycznym podejściu do zjawisk kultury wysokiej.

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu 4 spotkań dla grup uczniów z gimnazjum i z liceum. Zajęcia mają charakter dwumodułowy – składać się będą z elementu teoretycznego (wykład, prezentacja) oraz pracy warsztatowej związanej z tematem spotkania.

Wszystkie zajęcia poprowadzą pasjonaci, twórcy teatru z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą, między innymi Krzysztof Baliński (aktor, instruktor teatralny), Filip Szatarski (choreograf, tancerz) Krzysztof Rekowski (reżyser, absolwent PWST w Krakowie), Małgorzata Znosko (pedagog teatru, socjoterapeutka), Tobiasz Cytrowski (aktor, instruktor teatralny), Dorota Wolter i Anna Rekowska (absolwentki pedagogiki UG oraz Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie ).

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Rumia.

Zajęcia odbywać się będą w Stacji Kultura.

INFORMACJE/ Zapisy: Mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefonicznie:

Anna Rekowska 510 082 301

Dorota Wolter 884 899 178

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×