Warsztaty fotograficzne - reportaż

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza 14, 21, i 28 czerwca, w godzinach od 18:00 do 20:00 na warsztaty fotograficzne prowadzone przez Piotra Cwiklinskiego.

Fotografia reporterska i prasowa jest atrakcyjną formą fotografii i często posiada wartość dokumentalną, lub historyczną. Jeśli interesuje Cię taki rodzaj fotografii, lub chcesz rozpocząć swoją przygodę z reportażem to zapraszamy na: Kurs Fotografii Reporterskiej i Prasowej

Zgłoszenia: Emailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o tytule 2018 KFRP. Zgłoszenie jest automatyczne na 3 spotkania 14 – 21 – 28 czerwca i nie trzeba się zgłaszać na każde zajęcia z osobna.

Podczas kursu i towarzyszącym warsztatom, nauczysz się, jak robić zdjęcia prasowe i reportaże. Zaczniemy od podstaw i przedstawienia reguł, jakim poddany jest reportaż, i jak te reguły można zmieniać, by uzyskać mniej tuzinkowe rezultaty.

Zajmiemy się między innymi studiowaniem zdjęć najwybitniejszych fotografów reportażu i poszukiwaniu elementów, które możemy wykorzystać, w naszej pracy fotograficznej. Przedyskutujemy percepcję postrzegania i jak, zabrać się za dany temat by zrobić ciekawy materiał reporterski, lub prasowy.

Od strony technicznej zajmiemy się kolorystyką i jej dobraniem do tematu fotograficznego, pracą z kontrastem i rozpiętością tonalną, która pokreśli atmosferę zdjęć, oraz wiele małych aspektów które tworzą wielkie reportaże.

Na ostatnim etapie złożymy reportaż w spójną całość i zajmiemy się opowiadaniem historii za pomocą zdjęć. Co będzie decydowało o tym jak temat został przedstawiony, w jaki sposób można manipulować historią, by uzyskać prawdziwy, lub fałszywy obraz tego samego tematu dysponując tym samym materiałem fotograficznym. Nauczymy się jak unikać pułapek publikacyjnych i jak tworzyć silne przesłanie w stylu „jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów”…

Fotografia reporterska i prasowa odbędzie się w 3 etapach. Każdy z etapów stanowi osobny zakres wiedzy zawierający się w głównym temacie:

20180614 Fotografia Reporterska i Prasowa • Podstawy

20180621 Fotografia Reporterska i Prasowa • Produkcja Fotograficzna,

20180628 Fotografia Reporterska i Prasowa • Tworzenie Reportażu

Warsztaty organizowane przez Agencję Prasową Punctum, Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot oraz Stację Kultura.

Cel: Nauka fotografii reporterskiej i prasowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego :)

Gdzie: Rumia • Stacja Kultura (dworzec kolejowy)

Koszt: 0 zł

Status: są wolne miejsca