Prezentujemy antologię pokonkursową "Limeryk dla Rumi"

Miejska Biblioteka Publiczna z okazji 60-lecia nadania praw miejskich Rumi zorganizowała konkurs na „Limeryk dla Rumi ”. Pokłosiem projektu jest antologia pokonkursowa , czyli zbiór humorystycznych, krótkich form lirycznych, których tłem jest miasto Rumia. Spośród wielu nadesłanych wierszy, jury z przewodniczącym Sławomirem Płatkiem, wybrało 10 utworów do publikacji.

Poniżej przedstawiamy zwycięski limeryk:

Artura Kozłowskiego

(Ząbkowice Śląskie, I miejsce)

O mowie kaszubskiej

Szyld sporządził sklepikarz z Zagórza

„Dziś cëynowä obniżkä jest dużä!”

Jęknął Florian z niebytu

„Tyle lat, a ten mi tu

kaszubszczyznę tak wynaturza!”

Antologia jest doskonałym przykładem na to, że każdy może spróbować swoich sił pisarskich, „twórczość” powinna bowiem dostać szanse na to, by ujrzeć światło dzienne, wydostać się z ciemnej, przysłowiowej szuflady.

Zapraszamy zatem wszystkich amatorów, jak również wyćwiczonych ludzi pióra na warsztaty literackie, prowadzone przez poetę i wydawcę Sławomira Płatka. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu ( czwartek) w Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia).

Attachments:
Download this file (antologia pokonkursowa.pdf)antologia pokonkursowa.pdf[ ]5884 kB